Informacje

Nazwa klubu pochodzi od jeziora, które znajduje się w naszej wspaniałej małej miejscowości - Bronków

(gmina: Bobrowice, powiat:krośnieński, województwo:lubuskie).

Opis jeziora:

• powierzchnia – 25,4 ha
  • głębokość maksymalna – 2,5 m
  • średnia głębokość – 1,3 m
  • długość maksymalna – 820 m
  • szerokość maksymalna – 350 m
  • linia brzegowa ogółem – 1980 m

Dno jeziora w zdecydowanej większości jest piaszczyste, w części centralnej z niewielką ilością osadów mulistych. W krańcu północno-wschodnim, w pobliżu śródleśnego parkingu, zlokalizowane jest kąpielisko z łagodnie schodzącym piaszczystym brzegiem. Jezioro zaliczane jest do jezior linowo-szczupakowych.

Panują w nim bardzo dobre warunki naturalnego rozrodu, dzięki czemu takie gatunki jak leszczpłoćkarplinsandacz i szczupak tworzą liczne populacje. Otoczenie jeziora jest typowe dla lubuskich krajobrazów, przeważają tu suche bory sosnowe.

Słowo PIASZNO składa się z liter, które każde z osobna zaczyna słowo opisujące cechy zawodników tego wspaniałego Klubu :

P - Punktualność

I - Inteligencja